"Každý má svoj názor. Občas sa niektorým ľuďom zdá, že ich názory sú si blízke. Pokiaľ mi svoj názor niekto nevnucuje, vydržím s ním chvíľu. Som vďačný za každú minútu strávenú s niekým, o kom sa mi zdá, že naše názory sú si blízke. Mimoriadne si ale vážim človeka, ktorý ma presvedčí, že jeho názor, je správnejší, než môj, lebo ma niečo naučil."

20. 6. 2011

Kultúrni Kreatívci

V doterajšom živote sa mi viac krát zdalo, že moje najbližšie okolie ma nechápe. V spočiatku som bol z toho zmätený, a snažil som sa "zapadnúť". Potom som si povedal, že chyba asi nie je u mňa, snažil som sa naučiť s tým žiť.
Napriek tomu, že som sa cítil občas nepochopený, cítil som sa stále viac a viac sám sebou a vďaka svojej rodine a priateľov som nemal pocit, že som sám.
Dvaja americký vedci, sociológ Paul H. Ray a psychologička Sherry Ruth Anderson zistili že zhruba štvrtina vyspelej civilizácie je na tom podobne a nazvali tento zjav názvom Cultural Creatives - Kultúrni Kreatívci.

Frigyes Fogel sa rozhodol  zdokumentovať tento zjav a týchto ľudí vo svojich filmoch.
"Múdro sa pripravme na dni, keď súčasný "starý" systém nahradí nový.  Veľkou otázkou je, či nás bude dosť, či budeme dosť pripravený na dni, keď to všetko nastane.  Mnohí na tom pracujeme, a nesmieme si dať nahovoriť, že súčasný systém je najlepší, a že je zreformovateľný. To hovoria tí, ktorí chcú do posledných chvíľ profitovať z tohto neľudského systému. Ale to nie je pravda  a mnohí  už mnoho rokov vytvárajú nový svet na  rôznych geografických miestach, na čo presnejšie poukazuje môj najnovší medzinárodný celovečerný dokument s názvom: Cultural Creatives 1.0. THE  (R)EVOLUTION.

Celý rozhovor s Frigesom Fogelom je na https://sites.google.com/site/latvomy/kk/rozhovor-ff-2011-jul
.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zen Habits, blog o zdokonalovaní osobnosti